12_google_patarimu1.png

KAIP IŠMANIAU GOOGL’INTI? 12 KONKREČIŲ PATARIMŲ KAIP TAI DARYTI GERIAU

Google indeksuoja viską. Jis žino viską. Tereikia tinkamai paklausti. Google paieškoje Jūs galite naudoti tam tikrus žodelius, taip vadinamus paieškos operatoriais. Tinkamai derindami juos tarpusavyje rasite ko ieškote žymiai greičiau, tiksliau  ir kokybiškiau.


KAIP IŠMANIAU GOOGL’INTI? 12 KONKREČIŲ PATARIMŲ KAIP TAI DARYTI GERIAU

Google indeksuoja viską. Jis žino viską. Tereikia tinkamai paklausti. Google paieškoje Jūs galite naudoti tam tikrus žodelius, taip vadinamus paieškos operatoriais. Tinkamai derindami juos tarpusavyje rasite ko ieškote žymiai greičiau, tiksliau ir kokybiškiau. Pabandykite pradžiai šiuos dvylika.

Parašykite minuso „-“ ženklą iš karto priešais žodį ar šaltinį, kurio nenorite matyti paieškos rezultatuose. Nedėkite tarpo tarp žodžio ir minuso ženklo. Taip galite iš paieškos rezultatų pašalinti ir daugiau žodžių ar šaltinių, pavyzdžiui:

privalomoji karo tarnyba -delfi -vz -15min
akordeono muzikos grupė -levickis

Įrašykite ieškomą frazę ar žodį kabutėse „“. Google ieškos turinio, kuriame identiška frazė. Pavyzdžiui:
„etiškos provokacijos“
Tarp ieškomų žodžių rašykite „+“ ženklą. Nenaudokite tarpo. Jei norite, galite pridėti keletą ieškomų žodžių. Pavyzdys:
švienčiantis stalas+autizmas+lavinamasis
Tarkime, Jūs žinote, kad internete yra pdf brošiūra lietuvių kalba apie či-gong masažą vaikams. Prisimenate, kad ją rengė Qigong institutas (bet neprisimenate puslapio ir tikslaus brošiūros pavadinimo). Tuomet Jums tiesiog reikia sujungti pliusais raktinius žodžius, o gale rašyti filetype:pdf arba tiesiog dėti dvitaškį ir nurodyti dokumento tipą, šiuo atveju:pdf. Nedėkite tarpo tarp dvitaškio ir raktinių žodžių. Žinoma galite nurodyti: doc, pub, jpg, mp4 ir t.t.
Pavyzdys:
QIGONG INSTITUTE+AUTISM+ČIGONG MASAŽAS:PDF
„sharepoint wizard“:mp4
Jei raktinius žodžius sujungsite simboliu „&“, tuomet google ieškos ir vieno, ir kito raktinio žodžio, esančių viename sakinyje. Pavyzdys:
minimukai&žaidimų kambarys
Tarkime, Jūs norite surasti straipsnį, kuriame nors portale. Užuot naršius po puslapį užrašykite google naršyklės langelyje raktinius žodžius, tuomet parašykite „site:“ – būtinai padėkite dvitaškį – ir po jo nurodykite svetainę, kurioje ieškote. Nedėkite tarpo. Pavyzdys:

kaip atitraukti vaiką nuo kompiuterio site:vaga.lt

Žinoma, visuomet gerai yra įrašyti raktažodį ta kalba, kuria norite ieškoti, bet tai ne visada padeda, ypač, jei Jūs ieškote tarptautinio žodžio. Jei Jums reikia, kad paieškos rezultatai būtų konkrečia kalba, įrašykite raktažodį ir tuomet „lang:“ ir šalies kodą, kurios kalba norite ieškoti: de, lv, ru, fr, uk ir t.t. Pavyzdys:
qigong lang:de
Naudokite vertikalų brūkšnį raktiniams žodžiams atskirti. Tokiu būdu Jūs galite pabandyti nurodyti ir failų tipus, pavyzdžiui, mp3|wma|rm|wav formatai tinka ieškant audio failų. Tuomet Google ieškos turinio, kuriame yra bent vienas iš minimų raktinių žodžių. Pavyzdys:
brio|mediniai traukiniai|Imaginerium
Galite ieškoti pasitelkdami žvaigždelę „* “ ir rašydami šį simbolį vietoje nežinomų žodžių. Google pateiks rezultatus su įvairiausiomis praleisto žodžio variacijomis. Pavyzdys:
kas * laisvės, tas *
Tuomet surinkite links:jususvetainesadresas.lt. Goolge suras visas svetaines, forumus ar socialinius tinklus iš kurių yra nuorodos į Jūsų arba kitą nurodytą svetainę. Pavyzdys:

Links:gaivastis.lt

Abu operatoriai ieško tik url adresuose. Google atmeta paieškos rezultatus antraštėse ar tekste ir Jums pateikia tik tuos rezultatus, kur raktinė frazė yra svetainės URL adrese.
Patogiau naudoti „inurl“, nes jį galite naudoti kartu su kitais paieškos operatoriais. Tai naudinga, kai Jūs tiksliau žinote ko ir kodėl ieškote, bei norite atmesti šaltinius, ar kitus raktinius žodžius, kurie Jums netinka.
Pavyzdžiui:
allinurl:stalozaidimai

Paieškos rezultatuose: 3890 rezultatų. Ieškome url adresuose ir pridedame papildomą raktinį žodį apie konkretų žaidimą:

inurl:stalozaidimai +ticket to ride
Paieškos rezultatuose: 6

Abu operatoriai ieško tik svetainių tekstuose. Tai reiškia, kad google pateikia Jums rezultatus su nurodytu raktiniu žodžiu tik iš tekstų, atmesdamas paieškos rezultatus visose antraštėse ir url adresuose. Tarkime:

Allintext:remigijus šimašius
Paieškos rezultatuose: 323 000 rezultatų. Tačiau, jei mes norime surasti blogus ar šiaip kitas svetaines, kurios apie jį rašo, galime išminusuoti nepageidaujamus šaltinius:

intext:remigijus šimašius -wikipedia -facebook -twitter -bns -lzinios -tspmi -delfi -lrytas -15min -rekvizitai -tv3 -linkedin -vrk –lrs
Rezultatų skaičius: 41 600. O jei norime surasti tekstus apie Remigijų Šimašių specifinėje svetainėje, tuomet naudojamės:

intext:remigijus šimašius site:vz.lt –rekvizitai
Rezultatų skaičius: 2560.