vint_cerf_prognoze.png

LAIKAS, KAI BESIBAIGIANTI DANTŲ PASTA PATI UŽSAKYS NAUJOS

„Kur mano akiniai?“ – paklausite. „Paskutinį kartą arti jų buvote svetainėje“, – atsakys Jūsų mobilusis telefonas arba nešiojamasis kompiuteris“ – prognozuoja „interneto tėvu“ vadinamas Vinton Cerf. Tai, kad besibaigianti dantų pasta pati užsakys naujos – palyginti niekai, jei žvelgtume į tolimesnes technologijų prognozes.

 

INTERNETO TĖVAS VINTON CERF: PROGNOZĖS KITAM DEŠITMEČIUI

„Be žmonių ir idėjų interneto, dar yra „daiktų internetas““ – sako interneto tėvu vadinamas Vinton Cerf interviu futurologui Mark Stevenson, knygoje „Optimisto kelionė į ateitį“ .

„Kitame dešimtmetyje apie 70 proc. žmonių turės fiksuoto arba mobiliojo ryšio interneto prieigą ir greičiai bus vis didesni. Galime pagrįstai tikėtis, kad mobilieji įrenginiai taps svarbia interneto dalimi, kaip visokiausi aparatai ir jutikliai. Daug internete esančių daiktų, mobilių ir stacionarių, žinos savo buvimo vietą: ir geografinę, ir loginę. Jums įžengus į viešbučio kambarį, Jūsų mobiliajam telefonui bus tiksliai pranešta, kur jis yra, taip pat ir Jūsų kambario numeris. Jums įsijungus nešiojamąjį kompiuterį, jis irgi sužinos šią informaciją – iš mobiliojo ryšio telefono arba iš paties kambario.

Bus įprasta, kad įrenginiai, kai juos įjungsime, sužinos, kokių kitų įrenginių esama netoliese, taigi Jūsų mobilusis telefonas sužinos, kad jam prieinamas didelės skiriamosios gebos ekranas, priklausantis tam, kas kažkada buvo vadinama televizoriumi. Jums pageidaujant, mobilusis telefonas atsimins kur buvote, ir stebės (…) tokius daiktus kaip Jūsų portfelis, automobilio raktai ar akiniai.  „Kur mano akiniai?“ – paklausite. „Paskutinį kartą arti jų buvote […] svetainėje“, – atsakys Jūsų mobilusis telefonas arba nešiojamasis kompiuteris.“ – tęsia Vint Cerf.

 

IŠŠIFRUOTAS ŽMOGAUS GENOMAS IR JO NAUDA

Kompiuteriniams prietaisams vis mažėjant, beveik kiekvienas daiktas gali tapti interneto mazgu. Ateities pasaulyje, pametę raktus, jų ieškosime naudodamiesi Google, gaisro signalizatorius paskambins Jums pranešti, kad įsijungė, o dantų pasta, baigiantis tūbelei, užsakys dar dantų pastos.

Žymiausių pasaulio futurologų prognozės žada ne tik jau visiems įprastą technologijų pagalbą versle ar buityje, tačiau ir siekiant geresnės sveikatos.

Tai, kad biologija jau tapo informacinių technologijų sritimi, senokai žinomas faktas, bet vis dar stebina. Kai 1990 m. buvo paskelbtas siekis iššifruoti žmogaus genomą, skeptikai šaipėsi: po 15 metų pastangų tebuvo iššifruotas vos 1 procentas žmogaus genomo! Technologijoms tobulėjant eksponentiškai, žmogaus genomas baigtas šifruoti ankščiau nei tikėtasi – 2003 m. Iššifruoti pirmąjį žmogaus genomą kainavo 1.000.000.000 JAV $. Šiandien kiekvienas gali tai padaryti už 350 000 JAV $. Brangu? Būkite kantrūs, po kelerių metų savo genetinį kodą galėsite išsiaiškinti vos už 1000 JAV $.

 

PAŽADAS

Ir tai ne viskas: Jūs galėsite deaktyvuoti nenaudingus genus, valyti ir taisyti kraujagysles nanobotais, atsiauginti kūno audinius. Apie tai ir kitas futurologų prognozes skaitykite kitame pranešime.

 

Šaltiniai:

  • Mark Stevenson „Optimisto kelionė į ateitį. Kiek ir kaip mes gyvensime“
  • Ray Kurzweil, Terry Grossman „Perženk ribas“
  • https://www.youtube.com/watch?v=qguED5Aouv4
  • http://www.ted.com/talks/ray_kurzweil_on_how_technology_will_transform_us#t-505580